Ogłoszenia parafialne

1 NIEDZIELA ADWENTU

3 grudnia 2023

 1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
  w poniedziałek - św. Jana Damasceńskiego, kapłana i doktora Kościoła i św. Barbary, męczennicy
  w środę - św. Mikołaja, biskupa
  w czwartek - św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła


 2. Rozpoczynamy dzisiaj czas Adwentu, który ma nas przygotować do Bożego Narodzenia i przypomnieć o powtórnym przyjściu Chrystusa.


 3. Roraty będą codziennie o godz. 16.30, a w sobotę o godz.6.30, gdyż w sobotę wieczorem jest już Msza św. niedzielna. Do udziału w Roratach zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież. Prosimy przynieść ze sobą lampiony. Przed Roratami będą śpiewane Godzinki o NMP.


 4. W piątek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszej Parafii o godz. 7.00; 9.00 i 16.30.


 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, Na Mszę św. wieczorem zapraszamy młodzież kl. VII przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.


 6. W sobotę o godz. 11.00 w naszej Parafii przyjęcie chłopców do grona lektorów dekanatu Łużna.


 7. W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiary zebrane do puszek będą przeznaczone na pomoc dla tego kościoła.


 8. W naszym kiosku są do nabycia świece - Dzieło Wigilijnej Pomocy Dzieciom. Ofiara za duże świece - 24 zł, zaś za małe - 9 zł. Oraz dodatek do ,,Gościa Niedzielnego" - Historia Kościoła - 12 zł.


 9. W sklepach, na terenie naszej parafii, będą wystawione kosze, w których będzie można składać produkty, jako naszą świąteczną pomoc dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Akcję tę prowadzi Parafialny Oddział „Caritas". Dziękujemy właścicielom tych sklepów za okazaną życzliwość i zachęcamy do dzielenia się z najbardziej potrzebującymi.


 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, jego dekorację i ofiarę złożoną. O przejęcie troski o naszą świątynię na ten tydzień prosimy mieszkańców domów z nr 243, 632, 691 i 692.