1 Niedziela Adwentu

28 listopada 2021
  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

- we wtorek - św. Andrzeja Apostola,
    - w piątek - św. Franciszka Ksawerego, kapłana,
    - w sobotę -św. Jana Damasceńskiego, kapłana i doktora Kościoła i św. Barbary, męczennicy.

2. Rozpoczynamy dzisiaj czas Adwentu, który ma nas przygotować do Bożego Narodzenia i przypomnieć o powtórnym przyjściu Chrystusa.

3. Również dzisiaj po wieczornej Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

4. Roraty będą codziennie o godz. 16.30, a w sobotę o godz.6.30, gdyż w sobotę wieczorem jest już Msza św. niedzielna.

Do udziału w Roratach zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież. Prosimy przynieść ze sobą lampiony. Przed Roratami będą śpiewane Godzinki o NMP.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota grudnia.

Spowiedź św. będzie w czwartek od godz. 16.00 i w piątek od godz. 15.30.

6. W tym tygodniu spotkania formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania: w czwartek wieczorem-kl. VII, a w piątek wieczorem kl. VIII.

7. W sobotę, po Mszy św. wieczorowej, będzie nabożeństwo pierwszej soboty z modlitwą różańcową wynagradzająca i medytacją.

8. W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Ofiary zebrane do puszek będą przeznaczone na pomoc dla tego kościoła.

9. Również w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Różańca św.

10. W naszym kiosku są już do nabycia świece - Dzieło Wigilijnej Pomocy Dzieciom.

Ofiara za duże świece-20 zł, zaś za małe - 7 zł.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i jego dekorację.

O przejęcie troski o naszą świątynię na ten tydzień prosimy mieszkańców domów z nr 243, 632, 691 i 692.

12. W sklepach, na terenie naszej parafii, będą wystawione kosze, w których będzie można składać produkty, jako naszą świąteczną pomoc dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii.

Akcję te prowadzi Parafialny Oddział Caritas". Dziękujemy właścicielom tych sklepów za okazaną życzliwość i zachęcamy do dzielenia się z najbardziej potrzebującymi.

13. W grudniu będą odprawiane, poza naszą parafią, Msze św. gregoriańskie

za +Pawła Szczerbę i +Stanisława Kotowicza oraz Msze św. pogrzebowe za +Pawła Szczerbę, +Stanisława Kotowicza, +Mariana Sikorę i +Józefa Obrzuta oraz inne Msze św. od uczestników pogrzebu. Ofiarodawcy są wypisani na tablicy ogłoszeń.